آموزش و پیشگیریجرایم اینترنتی

استخدام دورکاری خرید ارز دیجیتال کلاهبرداری است

پلیس فتا هشدار داد که استخدام خرید ارز دیجیتال به صورت دورکاری، کلاهبرداری است و شهروندان فریب شیادان را نخورند.

 

استخدام ارز دیجیتالاین روزها با سخت شدن شرایط اقتصادی، شیادان و کلاهبرداران از مشکلات جوانان جویای کار سوءاستفاده کرده و با تبلیغات دروغین سعی در فریب آنها دارند. این افراد با وعده کار با درآمد خوب و بدون نیاز به حضور فیزیکی (دورکاری) جوانان و افراد نیازمند را جذب خود کرده و با استفاده از حساب بانکی انها اقدام به پولشویی می کنند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد اجاره دادن کارت بانکی

در اصل شیادان با عنوان استخدام دورکاری ارز دیجیتال به دنبال شریک جرم هستند و قصد دارند با استفاده از حساب شهروندان، رد پول های سرقتی را مخفی نگه دارند. حتما شنیده اید که در انواع کلاهبرداری های اینترنتی پول سرقتی به حساب اشاخصی واریز می شوند که بعد از پیگیری ها مشخص می شود، هیچ نقشی در وقوع جرم نداشتند این افراد همانهایی هستند که حساب خود را برای خرید و فروش ارز اجاره داده اند.

پولشویی ارز دیجیتال
شیادان کارت بانکی اشخاصی را برای خرید ارز دیجیتال اجاره می کنند اما در حقیقت پول های سرقتی که به روش فیشینگ سرقت شده وارد این حساب ها می شود و بعد از چند بار جابجایی میان حسابهای دیگر افراد فریب خورده برداشت می شود و یا با آن خرید اینترنتی صورت می گیرد.

در همین زمینه پلیس فتا ضمن هشدار به شهروندان از آنها خواست پیشنهاد هیچگونه استخدام دورکاری ارز دیجیتال به اسم مشارکت در خرید ارز دیجیتال و همکاری مالی با افرادی که نمی شناسند را قبول نکنند.

سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ سایبری پلیس فتا انتظامی کشور به موضوع کلاهبرداری و پولشویی با ترفند همکاری یا دورکاری در ارزهای دیجیتال پرداخت و اظهار داشت: افراد دقت داشته باشند که هیچگاه خریدار ارز دیجیتال به عنوان همکاری در فروش و حساب واسط نباشند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم‌ سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: کلاهبرداران با پیشنهادهای اغوا کننده و پرداخت حق‌الزحمه، پول‌های سرقتی را به حساب شما وارد می‌کنند که این امر موجب مشارکت در جرم و متضرر شدن افراد می‌گردد
وی با بیان اینکه افراد باید هوشیار بوده و به هیچ عنوان فریب چنین افرادی را نخورند خاطرنشان کرد: هموطنان عزیز دقت داشته و هیچ گاه حساب‌های ارزی خود را در اختیار کسی نگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
با ما تماس بگیرید