علائم هک گوشی
آموزش و پیشگیریجرایم و دعاوی

علائم هک تلفن همراه!!!

باوجود اینکه توسعه علم و فناوری فواید زیادی دارد؛ اما نمی توان از معایب آن نیز غافل بود!!! مانند هک گوشی، که دانش نرم افزار و سخت افزار را تحت تأثیر قرارداده است.سرقت موبایل که امروزه در جامعه رایج شده است؛ دغدغه مردم را در دسترسی اشخاص سودجو به داده های بااهمیت آن افزایش داده است. بعضی اوقات گوشی شما به طرق مختلف، به شما اطلاع می دهد که اطلاعاتتان درحال هک شدن است!!! اما ممکن است شما به دلیل نداشتن دانش کافی، متوجه  علائم هک گوشی نشوید. یا چندان برایتان مهم نباشد!!! اما با زیان های غیرقابل جبران این قبیل سهل انگاری ها می خواهید چه بکنید؟!!!

گروه تخصصی وکیل سایبری قصد دارد با اعلام علائم هک تلفن های همراه، از ورود زیان های بیشتر به شما جلوگیری کند.

جهت ملاقات حضوری با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

وکیل سایبری مشاور حقوقی فتا

قبل از هر اقدامی از وکیل متخصص مشاوره دریافت نمایید.

چرا تلفن همراه را هک می کنند؟

ممکن است در وهله اول، این سوأل برایتان پیش آید که اصلاً چرا باید گوشی تلفن شما را هک کنند؟ یا اینکه مگر هک داده های من، چه نفعی برای هکرها دارد؟!!! غافل از اینکه خیلی اوقات ممکن است عکس ها، فایل ها، رمزهای کارت بانکی و کیف پولتان و … برای این اشخاص مهم، مفید و سودمند باشد.
عکس‌ها، تصاویر، فایل‌های مهم، رمزهای کارت اعتباری و دیگر اطلاعات شخصی موجود در تلفن همراه از اهداف هکران برای هک هستند. اما جای نگرانی نیست!!! اعلان های نرم افزاری و سخت افزاری تلفن های همراه، شما را از خطر هک اطلاعاتتان باخبر می نماید!!!
پس هکران را هم می توان در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام نمود!!!

علائم هک گوشی

هشدارهای تلفن همراه، که هر کدامشان خود را به گونه ای متفاوت نشان می دهد؛ به دو نوع نرم افزاری و سخت افزاری قابل تقسیم هستند که به بیان و توضیح مصادیق هر یک از آنها خواهیم پرداخت:

1-اعلان های نرم افزاری گوشی

اعلان های سیستم نرم افزاری گوشی تلفنتان، که 10 مورد هستند. به هنگام ورود اشخاص بیگانه به داده های خصوصی شما فعال می شوند. این علائم هیچ  گونه ارتباطی با سیستم سخت افزاری شما ندارد. ممکن است در سیستم ارسال یا دریافت پیامک، و یا کار با اپلیکیشن ها، و جستجو در مرورگرها، اختلالاتی به وجود آید که نشان از خطر هک شدن اطلاعاتتان داشته باشد.

 • اسپم شدن خودبخود ایمیل ها

بعضی اوقات عوامل مخرب ایجاد شده به دلیل هک تلفن همراه، باعث اسپم و بلاک شدن خودکار ایمیل‌هایتان می‌شود. باید مدام پوشه اسپم ایمیلتان را بررسی کنید. اگر همه پیام های ارسالی شما، بدون اراده خودتان در این پوشه قرار گرفته باشد؛ یقین داشته باشید که خطری مانند هک اطلاعات، شما را تهدید می کند. یعنی کدهای مخربی که هکران برای هک گوشی تلفن شما، به کاربرده اند؛ موجب شده تا ایمیل هایتان خودبخود اسپم شوند. حتی احتمال دارد هکرها از ایمیلتان برای رسیدن به برخی اهداف مرموزانه خود استفاده نمایند.

 • افزایش خودبخود هزینه های مربوط به سیم کارت

اگر به طور خودکار و خودبخود شارژ سیم کارتتان به شدت کاهش یافته؛ و یا بهای قبض تلفنتان به شدت افزایش یافته است؛ احتمال هک اطلاعات گوشی شما وجوددارد. از کنار این نشانه های خطرناک و جدی به راحتی عبور نکنید!!! اگر به تازگی اپلیکیشن های پولی جدیدی را روی گوشی خود نصب نکرده اید؛ و یا اینکه در سرویس های پیامکی جدیدی عضو نشده اید؛ دراینصورت ممکن است گوشی شما هک شده باشد.

 • افزایش سریع مصرف اینترنت

اگر حجم بسته های اینترنتی شما به سرعت تمام می شود؛ ممکن است که تلفن همراهتان را هک کرده باشند. برنامه هایی که می خواهند دادهای گوشی شما را هک کنند؛ برای رسیدن به هدف خود نیاز به استفاده  میزان قابل توجهی از اینترنت شما دارند. پس اگر احساس کردید که اخیراً مصرف اینترنت شما خیلی افزایش یافته است؛ تلفن خود را بررسی کنید تا معلوم شود مشکل از کجاست؟

 • بازشدن خودبخود برخی سایت ها

اگر متوجه شدید که بعضی از سایت هایی که نه تاکنون با خود آنها سرکار داشته اید؛ و نه سایت های مشابهشان را بازکرده بودید؛ و نه اینکه عنوان متن های آنها را در مرورگر جستجو کردیده اید؛ پس ممکن است اطلاعات تلفن همراه شما را هک کرده باشند. بخصوص اینکه آن سایت به زبانی بیگانه باشد!!! چنین وضعیتی را می توان نشانه کدنویسی مخرب هکرها دانست!!!دراینصورت بهتر است برنامه هایی را که به اخیراً نصب نموده‌اید؛ بررسی کرده؛ و به محض دیدن موارد مشکوک ، آنها را از گوشی تلفن خود پاک کنید. تا از خطرات بیشتر در امان بمانید!!!

 • تغییر زبان مرورگرهای اینترنت

اگر متوجه شدید که زبان وبگردیتان عوض شده است؛ به احتمال خیلی زیاد، تلفن همراهتان را هک کرده اند.

 • دریافت و ارسال پیامک های عجیب به طور خودکار

اگر اخیر گوشی تلفن شما به صورت خودکار برای دیگران پیامک می فرستد؛ احتمال هک آن وجود دارد. مگراینکه پای یک ویروس جدید درمیان باشد. بعضی اوقات هم دریافت پیامک های عجیب و غریب، از شماره هایی ناشناس، که محتوای آنها هم عجیب است؛ بدون شک نشان از هک گوشی شما دارد. این علائم را جدی بگیرید!!! به سادگی از کنار آن عبور نکنید.

 • کاهش سریع سرعت گوشی تلفن

  پیشنهاد مهم گروه تخصصی وکیل سایبری این است که کاهش ناگهانی سرعت گوشی تلفن خود را جدی بگیرید!!! اگر تا ساعتی پیش، سرعت تلفن همراهتان خیلی بالا بوده؛ و حالا به یکباره بسیار کم شده است؛ احتمال بدهید که کسی درحال هک نمودن اطلاعات آن است. مگراینکه حجم اطلاعات شما بالا بوده؛ و یا اینکه سروکار شما با فایل های ذخیره شده در گوشی زیاد باشد؛ که درنهایت منجر به کندشدن سرعت تلفن همراه شود.  

 • مختل شدن بعضی از اپلیکیشن ها

ازکارافتادن برخی از اپلیکیشن ها ممکن است نشان از هک شدن گوشی تلفن شما داشته باشد. مگراینکه ویروسی وارد سیستمتان شده باشد. ولی درهرصورت نمی توان نسبت به خطر هک گوشی، خونسرد و بی تفاوت بود!!! زیرا استفاده هکرها از برنامه های مخرب، درمواردی باعث ازکارافتادن برخی از اپلیکیشن های شما می شود!!!

 • نصب اپلیکیشن هایی به طور خودکار بر روی موبایل

  یکی از علائم قطعی و خطرناک هک گوشی تلفن شما، نصب خودکار اپلیکیشن هایی بر روی آن است. تلفن همراه شما قابلیت حذف یا نصب هیچ برنامه ای را بدون اجازه شما ندارد. پس بهتر است آن را به سرعت حذف کنید.

اگر به طور مداوم برنامه های خود را بررسی کنید؛ زودتر می توانید از وجود اپلیکیشن های مخرب آگاه شوید!!!

 • نمایش پیام های پاپ آپ عجیب

  اخیراً اشخاص زیادی از پاپ آپ‌ها برای افزایش فالوور اینستاگرام و تلگرام استفاده می‌کنند. ولی بعضی اوقات پاپ آپ‌های عجیب و غریبی نمایش داده می‌شود؛ که نشان از ورود عاملی غریبه و زیانبار به تلفن همراهتان دارد. اینگونه پاپ آپ ها ممکن است به شدت شما را به دردسر انداخته!!! و یا خطرها و خسارات زیادی را برای شما به بار آورد. اگر مطمئن شدید که گوشی تلفن شما را هک کرده اند؛ ابتدا برنامه مخرب را حذف نموده؛ و سپس از گروه تخصصی وکیل سایبری کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: وکیل کلاهبرداری اینترنتی

 2- اعلان های سخت افزاری گوشی

 علاوه بر آنچه که تاکنون بیان شد؛ سیستم سخت افزاری آن نیز، علائم و هشدارهایی متفاوت را که علائم هک گوشی تلفنتان دارد؛ به شما اعلام می کند. اما فراموش نکنید که بروز هر کدام از موارد زیر، به طور قطعی نشانه هک تلفن همراهتان نیست!!! بلکه ممکن است دستگاه شما نیازمند تعمیر و سرویس باشد. چهار مورد از نشانه های سخت افزاری را برایتان توضیح می دهیم:

 • ایجاد پارازیت در مکالمات

در بیشتر موارد، نویز در مکالمه را، باید یکی از علائم هک گوشی تلفن دانست. پس بابد پارازیت های خودکار را جدی گرفت!!! بدافزارهایی که برای ضبط مکالمات و جاسوسی، بر روی دستگاه شما نصب شده اند؛ باعث نویز و پارازیت در تماس هایتان می گردند.

 • داغ شدن گوشی تلفن

فشار بسیار زیاد ناشی از هک گوشی تلفن شما، که مربوط به مرحله تبادل اطلاعات مهم با هکران است را، باید جدی گرفت. در چنین مواردی تلفن همراهتان خودبخود داغ می شود. اما اگر اپلیکیشن های سنگین و حجیمی را در دستگاه خود نصب کرده باشید؛ و یا حافظه موبایلتان پر باشد؛ و یا اینکه برای مدتی طولانی از آن استفاده کنید؛ دراینصورت احتمال حمله هکرها منتفی است.

 • روشن و خاموش شدن خودکار دستگاه

اگر باوجود اطمینان از سلامت دستگاه خود، باز هم شاهد روشن و خاموش شدن مداوم آن هستید؛ به راحتی از کنار این موضوع عبور نکنید. زیرا درصورت هک گوشیتان؛ ممکن است زیان های غیرقابل جبرانی به شما واردشده باشد.

 • کاهش خودبخود شارژ باتری گوشی تلفن

بدافزارهای مخرب برای هک گوشی تلفن شما، نیاز به مصرف شارژ زیادی دارند. به همین دلیل کاهش شدید شارژ باتری را می توان علائم هک گوشی دانست. مگراینکه باتری موبایل، فرسوده و خراب شده باشد. پس بهتر است که ابتدا تلفن خود را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید؛ تا مطمئن شوید هکی رخ داده است یا نه؟

اگر متوجه هر کدام از اختلالات بالا شدید؛ حتماً به یک تعمیرکار مجاز مراجعه نموده؛ و پس از اطمینان از سالم بودن گوشی تلفن، برای طرح شکایت و پیگیری آن، به گروه تخصصی وکیل سایبری مراجعه کنید.

وکیل سایبری

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری اولین و تنها مرکز مشاوره و وکالت در پرونده‌های جرایم رایانه ای، نام دامنه، تجارت الکترونیک، تنظیم قرارداد فناوری اطلاعات، ردیابی و شناسایی مجرمین سایبری مجهز به ابزارهای پزشکی قانونی رایانه ای (سایبرفارنزیک) بوده و با بهره‌مندی از کارشناسان متبحر در جمع آوری و مستند سازی ادله دیجیتال و نیز وکلای تحصیل کرده در زمینه جرایم رایانه ای آماده ارائه خدمات به شما می باشد.

‫2 نظرها

 1. سلام اینستامن هک شده وازطریق پیجم ازفالوورام پول گرفته شده میشه بگین چطورمیتونم پیجموبرگردونم تعدادفالوورام زیاده نمیخوام ریپورت بشه

  1. سلام دوست عزیز، بله شما امکان طرح شکایت را دارید اما ابتدا باید تمامی مدارک و مستنداتی که در اختیار دارید رو وکیل جرایم رایانه ای بررسی کنند تا بعد از طرح شکایت دفاعیات موثری برای شما در محاکم قضایی به عمل بیاورند . جهت مشاوره تخصصی در این خصوص با گروه وکیل جرایم اینترنتی و رایانه ای از طریق شماره تلفن 02128423214 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه