چگونه اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنیم - وکیل سایبری - مشاوره حقوقی پلیس فتا وکیل و متخصص جرایم سایبری
آموزش و پیشگیری

چگونه اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنیم

چگونه اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنیم

امروزه اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سرتاسر جهان به شمار می‌آید و بسیاری از افراد در سرتاسر جهان به طور شبانه روزی با آن سر و کار دارند .

از دست دادن دسترسی به حساب اینستاگرام برای بسیاری از مردم یک کابوس به شمار می آید . مسئله تنها قطع ارتباط با دوستان و آشنایان نیست ، بلکه از دست دادن تصاویر و ویدیوهای موجود در صفحه اینستاگرام می تواند یک ضربه مهم به بسیاری از افراد باشد.

خوشبختانه در اکثر مواقع می توان به راحتی پیج اینستاگرام را بازیابی کرد.

در این مقاله سعی شده است با ارائه راهکارهای ساده و موثر به شما در بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده ،  پاک شده یا غیر فعال شده کمک شود.

بازیابی اکانت اینستاگرام چقدر طول میکشه ؟

بسته به موقعیت شما بازیابی اکانت  اینستاگرام شما امکان دارد تا چند روز یا چند هفته طول بکشد.

 

چرا اکانت اینستاگرام غیرفعال می شود؟

برای غیرفعال شدن یک اکانت اینستاگرام دلایل مختلفی وجود دارد و معمولاً فرآیند غیرفعال شدن بدون هیچ هشداری از سمت اینستاگرام رخ میدهد .

شما تنها زمانی متوجه غیرفعال شدن حساب خود می شوید که بخواهید وارد حساب اینستاگرام خود شوید. در این زمان است که یک پیام بر روی صفحه اینستاگرام شما ظاهر شده و به شما اطلاع می دهد که حسابتان غیرفعال شده است.

 

برای آگاهی از روش های مقابله با هک اینستاگرام کلیک کنید 

 

توجه داشته باشید که این مسئله با ورود رمز و نام کاربری اشتباه به طور کلی فرق می کند.

اگر مسئله رمز یا نام کاربری اشتباه باشد شما می توانید از طریق ایمیل یا شماره تلفن خود رمز خود را تغییر دهید و مسئله را به سادگی حل کنید مگر آن که حساب شما هک شده باشد که این مسئله کاملاً متفاوت است.

اینستاگرام برای اینکه چرا اکانت ها غیر فعال می شوند یک راهنمای جامع و دقیق ارائه نکرده است ولی این مسئله توسط اینستاگرام بیان شده است که این غیرفعال شدن اکانت حاصل نقض دستورالعمل های اجتماعی و یا شرایط استفاده از این شبکه اجتماعی است.

در کل ، مسائلی مانند فعالیت های غیرقانونی و نفرت پراکنی، برهنگی و خشونت گرافیکی ، عواملی هستند که به طور کلی می توانند زمینه ساز  غیرفعال شدن حساب شما بشوند .

انجام دهندگان مکرر این اقدامات می توانند با قطعی دائم دسترسی به حساب خود روبرو شوند.

یک خبر خوب!

خبر خوب این است که بازیابی اکانت اینستای غیرفعال شده ، آنچنان کار سخت و پیچیده ای نیست. شاید این بازیابی چند روز طول بکشد ولی مسلماً از نابودی اکانت اینستای شما و از دست دادن تمام مخاطبانتان بهتر است.

چگونه اکانت اینستای غیرفعال شده را بازیابی کنیم

هنگامی که شما با پیام غیرفعال شدن اکانت اینستای خود روبرو میشوید،  اولین اقدامی که خود اپ شما را به انجام دادن آن تشویق می کند ، رفتن به قسمت یادگیری بیشتر(learn more) است .

در این قسمت شما راهنمایی هایی را دریافت خواهید کرد که چگونه اکانت اینستای خود را بازیابی کنید.

برای بازیابی اکانت خود این راهنمایی ها را به کار ببرید ولی به یاد داشته باشید که برای بازیابی اکانت اینستاگرام خود حتماً باید مرحله بررسی مجدد را بگذرانید و این مرحله تنها زمانی انجام خواهد شد که اکانت شما به اشتباه  مسدود شده باشد. در غیر این صورت  ابراز تاسف کردن برای شکستن قوانین و تعهد برای عدم انجام دوباره آنها کارگشا نخواهد بود.


آیا اینستاگرام قابل ردیابیست؟ 

پاسخ مارا مطالعه کنید


یکی از مکان هایی که در آن شما می توانید این درخواست بررسی دوباره را ثبت کنید ،  بخش ارتباط رسمی اینستاگرام است.

در این بخش به سادگی می توانید درخواست بررسی دوباره را ثبت کنید و با کلیک کردن بر روی قسمت send درخواست شما ثبت خواهد شد.

توجه :

به یاد داشته باشید در این مرحله حرفی مبنی بر عذرخواهی نزنید چرا که در این صورت اکانت اینستاگرام این گونه برداشت خواهد کرد که شما مقصر بودید.

در این مرحله شاید از شما درخواست شود که تعدادی عکس برای تایید هویت بفرستید.

شما میتوانید درخواست بررسی مجدد را بیش از یک بار نیز ارسال کنید. در حالتی که شما عمدا هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته باشید ، بازیابی اکانت اینستای شما نباید بیش از چند روز وقت ببرد،  پس صبور باشید و بدانید که در نهایت اکانت اینستاگرام شما به حالت عادی باز خواهد گشت.

چگونه میتوان یک اکانت اینستاگرام را دوباره فعال کرد

چندین سال پیش ،  اینستاگرام یک گزینه را به این شبکه اجتماعی اضافه کرد برای اینکه بتوانید حساب خود را به طور موقتی غیرفعال کنید .

این گزینه زمانی به کار می آید که شما می خواهید برای مدتی حساب فعال در این شبکه اجتماعی نداشته باشید .

این اقدام تنها می‌تواند از طریق مرورگر موبایل یا کامپیوتر شخصی انجام شود و از طریق خود اپلیکیشن قابل انجام نیست.

با این اقدام تمام محتوای موجود بر روی صفحه شما پاک میشود.

با این حال فعال سازی دوباره اکانت اینستا بسیار آسان است ، تنها کافی است از طریق هر دستگاه در دسترس ، وارد حساب خود شوید و بعد از آن حساب شما به طور خودکار فعال خواهد شد. بسته با آنکه مدت دوری شما از فضای مجازی چقدر بوده است ، شما نیاز خواهید داشت تا با قوانین و اصول جدید این شبکه اجتماعی موافقت کنید.

چگونه اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنیم
چگونه اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنیم

 

 

چگونه اکانت اینستاگرام هک شده را بازیابی کنیم

چرا اکانت های اینستاگرام یک هدف محبوب و متداول برای هکرها و مهاجمان هستند؟

اکانت های اینستاگرام یک هدف محبوب و متداول برای هکرها و مهاجمان هستند. شاید مهاجمان خواهان دسترسی به اکانت شما باشند. شاید بخواهند نام کاربری شما را به فروش برسانند و یا حتی اطلاعات شخصی شما را به سرقت ببرند.

اگر شما به هک حساب اینستاگرام خود مشکوک شده اید، شما باید در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهید.

آیا حساب اینستاگرام شما شک شده ؟

هرچه بیشتر مهاجمان به حساب شما دسترسی داشته باشند آسیب های بیشتری ممکن است به حساب و شهرت شما وارد شود.

اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که ببینید آیا اینستاگرام ایمیلی به حساب شما مبنی بر اینکه ایمیل مرتبط با حساب شما تغییر کرده است ارسال کرده یا نه. این یکی از آسان ترین راه ها برای هکرها و مهاجمان است که کنترل حساب شما را به دست بگیرند.

اگر شما بتوانید این ایمیل را پیدا کنید می توانید به راحتی جلوی دسترسی هکرها را بگیرید . ولی اگر موفق نشدید ایمیل را پیدا کنید یک راه دیگر برای حل کردن مسئله وجود دارد . شما میتوانید درخواست کنید یک لینک ورود به جای آن که به آدرس ایمیل هکر فرستاده شود به شماره تلفن شما ارسال شود.

برای این کار در قسمت ورود بر روی(get help signing) برای گوشی های اندروید یا(forgot password) برای گوشی های آیفون بزنید بعد از آن شماره تلفن خود را وارد کنید تا یک لینک موقتی ورود برای شما فرستاده شود.

اگر با این اقدام وارد حساب اینستاگرام خود شدید ، بعد از آن باید فوراً پسورد خود را تغییر دهید و دسترسی افراد ثالث را به حساب خود لغو کنید. در این مرحله نگران تغییرات ایجاد شده در حساب خود نباشید بعد از قطع دسترسی مهاجم می توانید این تغییرات را به حالت اول برگردانید.

اگر این اقدام نیز موفقیت آمیز نبود شما همچنان می توانید اکانت هک شده را گزارش دهید تا بتوانید دوباره به اکانت خود دسترسی پیدا کنید.

چگونه اکانت هک شده را گزارش دهید

۱- بر روی صفحه ورود بر روی قسمت get help signing in (برای گوشی های اندروید) یا forgot password  (برای گوشی های اپل) بزنید.

۲- این مرحله برای گوشی های آیفون لازم نیست ولی برای گوشی های اندروید باید نام کاربری و آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید و بر روی گزینه بعدی (next) بزنید سپس دستورالعمل های نوشته شده را انجام دهید.

آیا میشود اکانت پاک شده را بازیابی کرد

اگر حسابتان توسط شما و یا هر شخص دیگری که به اطلاعات حسابتان دسترسی دارد پاک شده است شما نمی توانید آن را بازیابی کنید به همین خاطر باید بسیار مراقب باشید!  اطلاعات ورود خود را با هرکسی به اشتراک نگذارید و اگر ایمیلی مبنی بر وجود فعالیت های مشکوک در حساب خود دریافت کردید ، سریعاً رمز خود را تغییر دهید.

با آنکه نمی توانید اکانت پاک شده خود را بازیابی کنید ولی می توانید با همان ایمیل آدرس ، شماره تلفن یک حساب جدید برای خود درست کنید در این حالت شما نمی توانید از نام کاربری حساب پاک شده خود استفاده کنید و همچنین نمی توانید دنبال‌کنندگان یا پست های قبلی خود را بازیابی کنید.

در انتها به یاد داشته باشید که به غیر از اکانت های پاک شده و یا بسته شده به خاطر جرایم مختلف ، اکانت های دیگر با هر نوع مشکل به راحتی و با کمی سماجت قابل بازیابی است.

 


برای ارتباط با گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری کلیک کنید


 

 

نوشته های وکیل سایبری

https://irancyberlawyer.ir/10-ways-to-secure-your-mobile-phone/

https://irancyberlawyer.ir/how-to-find-out-if-our-telegram-has-been-hacked/

 

چگونه بفهمیم واتساپ ما هک شده؟ + راه هایی برای مقابله با هک واتساپ

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه