حق بیمه در قانون متاورس وکیل سایبری - مشاوره تلفنی جرائم رایانه ای قانون در متاورس بخش پنجم
آموزش و پیشگیری

قانون در متاورس بخش پنجم

مقدمه

در بخش چهام قانون متاورس که توسط تیم تخصصی وکیل سایبری  ترجمه شده است، در مورد قوانین مالی در متاورس صحبت کردیم. اکنون در بخش پنجم قانون متاورس به قانون حمایت از مصرف کننده یا حق بیمه در قانون متاورس خواهیم پرداخت.

برای خواندن بخش های دیگر این قانون به لینک های زیر مراجعه کنید .

قانون حمایت از مصرف کننده (قانون حق بیمه و نمایندگی های گمراه کننده و …)

حق بیمه در قانون متاورس مسئله ایست که هنگام ارائه کالاها و خدمات به مصرف کنندگان در متاورس مطرح می شود. قوانین مربوط به حمایت از مصرف کننده شامل قانون حمایت از مصرف کننده، قانون معاملات تجاری خاص، و قانون پیشگیری از جوایز ناعادلانه و نمایش ناعادلانه (قانون پیشگیری از جوایز ناعادلانه) می شود. این بخش به اصلاحات مطرح شده در چشم انداز حمایت از مصرف کننده می پردازد.

قانون حق بیمه

قانون پیشگیری از جوایز ناعادلانه در متاورس

پلتفرم‌های متاورس، و ارائه‌دهندگان کالا و خدمات در آن، ممکن است امتیازاتی را جهت افزایش تعداد کاربران ارائه دهند. در چنین مواردی، قانون پیشگیری از جوایز ناعادلانه ممکن است قابل اجرا باشد.

قانون پیشگیری از جوایز ناعادلانه تصریح می‌کند که وقتی فعالان تجاری، به عنوان روشی برای ترغیب مشتری، کالاها و خدمات لازمه با معاملات محصولات و خدمات خود را ارائه می‌دهند، کالاها، پول و سایر مزایای اقتصادی مورد استفاده برای چنین اهدافی «حق بیمه» تلقی می‌شوند و اینکه حداکثر میزان چنین حق بیمه ای که بر روی جوایز افزوده می شود، تنظیم می گردد.

حداکثر میزان حق بیمه‌ای که می‌تواند ارائه شود، بسته به اینکه جوایز در کدام یک از دسته‌های زیر قرار بگیرد، متفاوت می باشد: (الف) حق بیمه‌های عمومی ارائه شده به کاربران کالا و خدمات از طریق قرعه‌کشی یا سایر موارد احتمالی که شامل برتری یا ضعف اقدامات خاص می باشد. (ب) حق بیمه مشترک که حق بیمه را به کاربران محصولات و خدمات در ازای همکاری با مشاغل در مناطق و صنایع خاص ارائه می دهد. یا (ج) حق بیمه ناخالص که حق بیمه را به افرادی که از یک محصول یا خدمات (ارائه‌دهنده) استفاده می‌کنند (یا بازدید می‌کنند) ارائه می‌کند.

به عنوان مثال، در یک متاورس خدمات رایگان، اگر شما یک آیتم مجازی را به عنوان پاداش ورود به همه افرادی که وارد سیستم می شوند، اعطا کنید، سوال این است که آیا محدودیتی معادل 1.455127 دلار به عنوان حق بیمه ناخالص وجود دارد یا خیر.

جدول 1 : حداکثر میزان حق بیمه در قانون متاورس

محدودیت جایزه عمومی

ارزش معاملهحداکثر مبلغمیزان کل
کمتر از 36.378186 دلار20 برابر ارزش معامله2 درصد از کل مبلغ فروش برنامه ریزی شده مربوط به جایزه
36.378186 دلار یا بیشتر727.563714 دلار 

 

حداکثر میزان جایزه مشترک

حداکثر مبلغمیزان کل
2182.691142 دلار3 درصد از کل مبلغ فروش برنامه ریزی شده مربوط به جایزه

 

حداکثر میزان جایزه ناخالص

ارزش معاملهحداکثر مبلغ
کمتر از 7.275637 دلار1.455127 دلار
7.275637 دلاریا بیشتر20 درصد ارزش معامله

 

رویدادهای تحت قانون پیشگیری از جوایز ناعادلانه در متاورس

در یک متاورس، اگر قصد دارید تورنمنتی برگزار کنید که در آن جایزه ی پیروزی با هزینه ورودی شرکت‌کنندگان پشتیبانی ‌شود، ممکن است این سوال مطرح شود که آیا پول جایزه تحت قانون پیشگیری از جوایز ناعادلانه تنظیم می‌شود یا خیر. اگر به عنوان یک جایزه “عمومی” در نظر گرفته شود،  مبلغ مجاز به 72.756371 دلار محدود می شود که انگیزه بازیکنان محبوب را برای شرکت کاهش می دهد و اطمینان می دهد که تورنمنت محبوب نخواهد بود.

در این راستا، سازمان امور مصرف کنندگان موارد زیر را در دستور کار قرار داده است: مواردی که جوایز آن به ورزشکاران دارای مجوز حرفه ای اختصاص دارد و مواردی که جوایز آن بر اساس عملکرد مسابقات و …. بدون محدودیت صلاحیتی و با روش خاصی جهت محدود کردن تعداد شرکت کنندگان ارائه می شود.

در هر مورد، سازمان امور مصرف‌کنندگان خاطرنشان کرده است که «ارائه جایزه به شرکت‌کنندگان مشمول، شامل ارائه پول و کالاهایی می شود که به عنوان پاداش کار و … شناخته می‌شوند و مشمول تعریف حق بیمه نمی‌شوند، مگر اینکه یک رابطه واقعی جداگانه ای وجود داشته باشد که به عنوان انحراف از مفاد محدودیت های حق بیمه تحت قانون پیشگیری از جوایز ناعادلانه شناخته شود.” بنابراین، تا زمانی که برگزارکنندگان تورنمنت همگام با این توضیحات باشند، مجبور نخواهند بود که برای برندگان محدودیت‌های جایزه ای تعیین کنند.

 قانون مدنی (حقوق اخلاقی) در متاورس

در متاورس، آواتارها نقطه شروع تمام فعالیت های کاربر و حتی نماد مهم هویت شخصی در برخی موارد می باشند. از آنجایی که مردم زمان زیادی را در متاورس سپری می کنند، پیش بینی می شود این حس که آواتارهای آنها قطعا متعلق به خودشان می باشد، همچنان رشد می کند و اهمیت آواتارها نیز افزایش می یابد. همانطور که آواتارها در جایگاه خود رشد می کنند، با گذشت زمان، احتمالاً جوهره ای از انسان های پشت پرده ی سر خود را به خود می گیرند و ارزش ادراکی خود را بیشتر می کنند (حداقل، از نگاه افرادی که به آنها وابسته هستند).

از سوی دیگر، آواتارها را می توان تغییر داد، چندین بار ایجاد کرد، و لزوماً نیازی به پیوند دادن آنها به “کسی” نمی باشد. از نظر  بسیاری از افراد، ناشناس بودن نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. با توجه به چنین تناقضاتی، عدم اطمینان قانونی ممکن است آواتارها را در سطوح مختلف احاطه کند.

یکی از این سطوح حقوق اخلاقی می باشد. در دنیای واقعی، اگر «حقوق فردی» شخصی نقض شود، ممکن است در قانون مدنی مبنایی جهت مطالبه خسارت و قرار توقیف وجود داشته باشد. ولی، اگر «شخصیت» آواتار نقض شود، مشخص نیست که ادعای خسارت و قرار توقیف چنین مبنای قانونی داشته باشد یا خیر.

مقالات مرتبط با متاورس بیشتر بخوانید

1.اوتیسم در متاورس

2.امنیت در متاورس

3.متاورس و قوانین آن

چرا گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری با بیش‌از هشت سال تجربه در زمینه رسیدگی تخصصی به دعاوی و شکایات رایانه‌ای و بکارگیری وکلای متخصص در حوزه جرایم رایانه‌ای و نیز همکاری با تیمی مجرب که در رابطه با دانش سایبر فارنزیک, شبکه ,برنامه‌نویسی, مستندسازی و جمع‌آوری ادله دیجیتال تخصص دارند می‌تواند در دفاع از شما در پرونده‌های جرایم رایانه‌ای چه در نقش شاکی و یا در مقام متهم اقدام نماید.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری پاسخگوی تمام سوالات شما در زمینه قوانین حاکم بر پدیده جدید متاورس می باشد.[/box]

در بخش ششم قانون متاورس به  مسائل مربوط به ایجاد آواتار،  قانون حفاظت از اطلاعات شخصی و قانون مدنی (حقوق حریم خصوصی)  خواهیم پرداخت. جهت آشنایی بیشتر با قوانین در متاورس ازطریق مشاوره وکیل سایبری با ما همراه باشید.

وکیل سایبری

خدمات ما برای شما، فراهم کردن

بهترین راه حل قانونی

برای تماس جهت رزرو جلسه حضوری با شماره های زیر تماس حاصل نمایید

۰۲۱۲۸۴۲۷۱۳۷

۰۲۱۴۴۰۹۷۱۶۲

021-28423213

021-28423214

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *